Yaşam

Massive Attack, Türkiye’ye geliyor

İngiltere, Bristol çıkışlı müzik grubu Massive Attack, BKM ve Pozitif iş birliği ile 23 Temmuz’da Bonus Park Orman’da dinleyicilerle buluşacak.

Trip Hop müzik türünün yaratıcısı ve öncüsü olan olan, 1988’de Robert Del Naja, Daddy G ve Andrew Vowles tarafından kurulan Massive Attack, günümüzde Robert Del Naja ve Grant Marshall’dan ikilisinden oluşuyor.

Massive Attack, “Unfinished Sympathy”, “Teardrop”, “Angel”, “Paradise Circus”, “Karmacoma” gibi hit olmuş şarkılarının yanı sıra “Blue Lines” ve “Mezzanine” albümleri ile de Rolling Stone’un “Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü” listesinde yer aldı. Grup, kariyerleri boyunca Brit Ödülü’nü kazanan “En İyi İngiliz Dans Grubu”, iki MTV Avrupa Müzik Ödülü ve iki Q Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda müzik ödülü kazandı. Dünya çapında 13 milyondan fazla kopya satan beş stüdyo albümü yayınladılar.

GEZİ EYLEMLERİ VE SOMA’DAKİ FACİAYI SAHNEYE TAŞIMIŞTI

Massive Attack, tarihi boyunca siyasi, insan hakları ve çevresel konularda destekçi ve aktivist oldu.

Grup, 2014’te İstanbul’da verdiği konserde; Gezi eylemlerinde öldürülenleri ve Soma’daki faciada hayatını kaybeden işçileri Unutma: “Katiller hâlâ dışarıda” diyerek sahnesine taşımıştı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

niziphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu