Teknoloji

LG, Telefonlarda 9x Optik Zum Sağlayan Lensini Tanıttı

Akıllı telefonlarımızdaki telefoto lensler görüntüyü yakınlaştırmada yardımımıza koşuyor. Fakat bu lensler küçük boyutta tasarlandığından, yetenekleri de sınırlıdır.

Günümüzde fotoğraf canavarı sayılan iPhone 14 Pro modelleri bile telefoto lens ile sadece 3 kat optik yakınlaştırma sunarken, bugün LG’den bölümü yeniden şekillendirebilecek bir haber geldi. LG, akıllı telefonlarda kullanılacak yeni telefoto modülünü duyurdu. Lens, 9x optik yakınlaştırmasunabilir.

Kaliteyi bozmadan fotoğrafını çekeceğiniz nesneye 9 kat daha yakınlaşabileceksiniz.

Güney Koreli teknoloji devinin paylaştığı detaylara göre yeni modül 9x yakınlaştırmada bile bulunuyor. görüntüde herhangi bir bozulmaya neden olmaz.Ancak lens, yakınlaştırılmış görüntüyü yakalamak için de büyük kolaylık sağlayacaktır.

telefoto modülü, optik görüş stabilizasyonu özellik gösterecek. Bu sayede kamerayı yakınlaştırdığınızda elinizin titremesinden kaynaklanan manzara bozulmaları ekrana ve fotoğrafa yansıtılmayacaktır.

Ancak piyasada 50x yakınlaştırabilen telefonlar var mı? Neden 9’lu bir devrim olsun ki?

Akıllı telefonlarda, cihazdaki yazılım sayesinde genellikle 2x veya daha fazla yakınlaştırma mümkündür. Sahneyi yakınlaştırsanız bile gördüğünüz sahne kameranın yakaladığı gerçek sahne değildir. Yakınlaştırma, bir aşamadan sonra tamamen dijital oluyor. LG bunu lens ve optiklerle yapacağı için fotoğraf kalitesinde herhangi bir düşüş yaşanmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu