Haber

Karacabey Belediyesi çiftçilere destek için karayollarını yapıyor

Karacabey Belediyesi, ‘Tarım Başkenti’ olarak anılan kentte çiftçilerin daha uygun zeminlerde üretim yapabilmesi için bu yıl da kara yollarında gerekli bakım çalışmalarını titizlikle yapıyor. Ekipler ayrıca kırsal mahallelerde tarla yollarında çalışarak çiftçilerin üretimde daha az maliyetle hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmelerini sağlıyor.

Karacabey Belediyesi, ‘tarım başkenti’ olarak anılan kentte çiftçilerin daha uygun zeminlerde üretim yapabilmesi için bu yıl da kara yollarında gerekli bakım çalışmalarını titizlikle yapıyor. Gruplar ayrıca çiftçilerin kırsal mahallelerde tarla yollarında çalışarak üretimde daha az maliyetle hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmelerini sağlıyor.

Karacabey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, kırsal mahallelerde yürüttükleri çalışmayla, çiftçilerin kullandığı ancak yağışlarda bozulan toprak yollarını yıl boyunca kullanılabilir hale getiriyor. Özellikle kış aylarında yağan yağmurlar sonrası bozulan yollarda bu çalışmalar çiftçiye hem yakıttan hem de zamandan tasarruf sağlıyor.

Özkan’dan kararlılık vurgusu

Belediye Başkanı Ali Özkan, “2023 yılında ekiplerimiz şimdiye kadar 126 kilometrelik arazi tesviyesini tamamladı. Tarım ilçemizin en önemli konularından biri. Verimli topraklar ve bunların erişilebilirliği de üreticilerimiz için önemli. Bu noktada ekiplerimiz Kışın bozulan kara yollarını düzenleyerek çiftçilerimize yardımcı oluyoruz” diyen Karayolları, “Onların da kullanabilmesi için uğraşıyoruz. Bu anlamda çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir” dedi.

Yenilenen araç filosu ile daha güçlü

Karacabey Belediyesi’nin hem merkezde hem de taşrada yapılan çalışmaların daha pratik hale gelmesi için aldığı aletlerle bu çalışmalara çok değerli katkılar sağladığını belirten Özkan, “Akhisar, Astsubay, Dağkadı, Ekinli, Eskisarıbey, Gölkıyı, Harmanlı, Hotanlı , Hürriyet, İnkaya, İsmetpaşa, Karakoca, Keşlik, Okçular, Ovahamidiye, Sazlıca, Seyran, Sultaniye, Şahin, Şahmelek, Taşlık, Tophisar ve Yaris mahallelerinde tamamlanan çalışmalara ek olarak ekiplerimiz şimdi de Doğla, Sultaniye’de çalışmalarını tamamladı. Bu 25 mahalleye her gün bir yenisini ekliyoruz.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu